Suszarka do rąk Dyson Airblade AB14

Dziś zaprezentujemy Państwu jedno z ciekawszych urządzeń na rynku, jeśli chodzi o suszarki do rąk. To zupełnie nowy przełom, a jednocześnie zaskoczenie, jeśli znacie tylko klasyczne urządzenia do suszenia dłoni. Czym ten model się wyróżnia? Przede wszystkim swoją konstrukcją i sposobem działania. Na podstawie tego egzemplarza, możecie jeszcze lepiej poznać określenie kieszeniowe suszarki do rąk. I wbrew pozorom, nie oznacza ono miniaturowych, kieszonkowych rozmiarów, ale specjalną budowę, posiadającą dwie niezależne kieszenie na dłonie.

Prezentowany tutaj model suszarki do rąk, to urządzenie kieszeniowe firmy Dyson. Model Airblade AB14 to jedna z droższych w zakupie suszarek do rąk. Za ten egzemplarz będziemy musieli zapłacić aż 4500 złotych netto, co na pewno nie czyni go propozycją dla każdego klienta. Tak wysoka cena ma jednak swoje uzasadnienie w bardzo dużej trwałości suszarki, wydajności jej pracy i niewielkim zużyciu energii.

Aby suszarki kieszeniowe działały jak należy, korzystają one ze specjalnej technologii. Jej sercem jest silnik o mocy 1600W. W odróżnieniu od tradycyjnych suszarek grzałkowych, to suszarki kieszeniowe nie posiadają jej. Suszenie mokrych dłoni odbywa się poprzez zdmuchiwanie kropelek wody, mocnym strumieniem zimnego powietrza. Wydostaje się ono z dwóch części, poprzez wąskie szczeliny, dodatkowo podnoszące prędkość powietrza. Inwerterowy, bez szczotkowy silnik to kolejny atut tego urządzenia. Nawet wieloletnia, intensywna praca nie będzie w tym przypadku oznaczała konieczności wymiany szczotek w silniku, które niestety mogą ulec szybkiemu zużyciu. Również powierzchnia zewnętrznej obudowy została pokryta specjalną, antybakteryjną powłoką. To ona sprawia, że suszarki do rąk kieszeniowe są zaliczane do jednych z najbezpieczniejszych w codziennym korzystaniu.

Przejdźmy teraz do opisu sposobu działania tej suszarki do rąk. Model Dyson Airblade AB14 posiada dwie niezależne fotokomórki, które uruchamiają suszarkę, kiedy dłonie znajdą się w kieszeniach urządzenia. Jednorazowy cykl suszenia trwa zaledwie około 10 sekund. Łatwo na tej podstawie ocenić oszczędność czasu, porównując to z klasycznymi suszarkami, pracującymi po 30 i więcej sekund. Kolejna istotna cecha, o jakiej nie można zapomnieć, to bardzo wysoka odporność na próby wandalizmu i mechanicznego uszkodzenia suszarki do rąk. Występując w bardzo wytrzymałych metalowych obudowach, urządzenie znakomicie nadaje się do miejsc, o podwyższonym ryzyku występowania takich zdarzeń. Co więcej, suszarka do rąk sama w sobie waży całkiem sporo, bo prawie 11 kg. To wymaga z kolei bardzo solidnego montażu, koniecznie do ściany nośnej. Suszarka jest więc bardzo stabilna w użytkowaniu. Firma Dyson zadbała oczywiście o to, aby każdy kto zechce, mógł znaleźć dla siebie urządzenie w takim kolorze, jaki najbardziej mu odpowiada. Mamy więc do czynienia z suszarkami w kolorze białym i srebrnym, a także występującymi w obudowie plastikowej i metalowej, różniących się między sobą wagą i stopniem wytrzymałości.