Jak sobie radzić w razie wypadku ? Objaśniamy kwestie odszkodowań z OC sprawcy wypadku.

Wypadki nie są nigdy niczym przyjemnym. Staramy się je omijać, jak to tylko jest możliwe, lecz niestety czasem nasze umiejętności kierowania na nic się zdają, kiedy sprawcą wypadku jest osoba trzecia, która kompletnie nie radziła sobie na drodze. W takim wypadku, musimy być świadomi tego, czego wielu kierowców dziś nie wie. Mamy możliwość korzystania z OC sprawcy wypadku na szeroką skalę, czego większość z nas nie robi, nie wiedząc o tym, że są firmy, które zajmują się dostarczaniem nam aut zastępczych, na koszt osoby, która spowodowała wypadek.

Możliwości tego typu są od dawna, albowiem Polskie prawo już od sporego czasu reguluje ten zapis, który pozwala nam na skorzystanie choćby z auta zapasowego, na koszt sprawcy wypadku (pieniądze pokrywane są z ubezpieczalni OC, która ma obowiązek również i uiścić te koszta, jeśli nasz samochód nie nadaje się dalej do ruchu drogowego).

Co więcej, wszystkie formalności wcale nie są trudne, na jakie mogą się wydawać. Wszystko załatwia firma, która dokonuje pełnej dokumentacji danego wydarzenia, dlatego to rozwiązanie jest jeszcze lepsze, niż by się mogło wydawać. Nie musimy mieć znajomości prawa, ani też ubezpieczeń OC, wystarczy nam pracownik firmy takie jak Servator, aby móc dopełnić wszystkich elementarnych czynności, aby móc otrzymać pojazd za darmo. Tego typu rozwiązanie jest więc najlepszym z możliwych, według wielu kierowców, którzy do tej pory korzystali z podobnych usług.

Należy mieć na uwadze również czas realizacji pełnej dokumentacji, który również jest istotny dla nas, dla osób które uczestniczą w wypadku. Jest to na tyle istotne, albowiem może wpłynąć choćby na nasz wylot do innego kraju, dlatego osoba odpowiedzialna, od firmy która zajmuje się pokrywaniem kosztów wypożyczenia auta z OC osoby powodującej wypadek, ma za zadanie wykonać wszystko jak najszybciej to tylko jest możliwe – biorąc pod uwagę brak naszego doświadczenia w tym temacie, różnica względem takiej osoby, będzie jak najbardziej widoczna.

OC a sprawca wypadku to jedno, natomiast pamiętajmy o tym, aby samemu poruszać się jak najlepiej przystało, albowiem kwestia tego, czy będziemy płacić komuś z naszego OC, wpłynie potem na nasz rating. Jeśli straty są większe, nasze ubezpieczenia również będą o wiele większe w przyszłości, dlatego zdrowy rozsądek i jazda pod szczególną ostrożnością można powiedzieć, iż w dłuższym terminie odpowiednio popłaca wszystkim zainteresowanym