Ozonowanie pomieszczeń użytkowych

W pomieszczeniach użytkowych często pojawiają się nieprzyjemne zapachy. W dużej mierze jest to efekt używania różnych produktów spożywczych i chemicznych.
Niewłaściwe przechowywanie poszczególnych produktów to najczęstsza przyczyna ich psucia, efektem czego jest przede wszystkim nieprzyjemny zapach. Przyczyną tego typu problemów może być także grzyb, wilgoć oraz znajdujące się w pomieszczeniach alergeny. Skutecznym sposobem, by zniwelować tego typu niekorzystne czynniki, są generatory ozonu

ozon5

Generatory ozonu w domu i magazynach

Generatory ozonu, zwane także ozonatorami, to urządzenia, których działanie opiera się na ozonie. Jak wiadomo, czysty ozon w naturalnej postaci występuje w powietrzu, jest gaz cięższy od powietrza, składający się z trzech atomów tlenu.
Główną zaletą ozonu są właściwości bakteriobójcze i wirusobójcze, ozon skutecznie i trwale niweluje nieprzyjemne zapachy, usuwa pleśń i grzyby, oczyszcza powietrze.

W generatorach ozonu najczęściej używany jest ozon uzyskany sztucznie, wynika to przede wszystkim z kosztów eksploatacji, która są znacznie niższe niż w przypadku ozonu naturalnego.

W tym momencie pojawia się pytanie, co zapewnia ozonowanie i czy warto korzystać z tego rozwiązania?
Ozonowanie pomieszczeń przede wszystkim sterylizuje i dezynfekuje powietrze znajdujące się w danym pomieszczeniu. Zabieg ten umożliwia skuteczne usunięcie z powietrza i znajdujących się w pomieszczeniu przedmiotów niebezpiecznych dla zdrowia wirusów, grzybów, pleśni, a także alergenów, głównie roztoczy. Przyznać należy, że na tej płaszczyźnie generatory ozonu są niezastąpione.

Kolejną zaletą ozonowania jest usuwanie nieprzyjemnych zapachów. Przykładem mogą być tutaj piwnice, czyli pomieszczenia, w których często pojawia się stęchlizna, stanowiąca efekt długotrwałej wilgoci. Dzięki ozonowaniu znika nieprzyjemny zapach, a powietrze staje się czyste i rześkie.
Warto dodać, że ozonowanie usuwa także zapach dymu z papierosów, potu, spalenizny, zwierząt futerkowych i ptaków domowych, farb, klejów, lakierów i wiele innych. Rozwiązanie to można stosować zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i użytkowych, wykorzystując na przykład polskie generatory ozonu firmy KoronaOzon.