Fizjoterapia. Najnowsze metody

Naprawdę sporo osób narzeka dzisiaj na bólowe dolegliwości pleców, w zróżnicowanych miejscach. Co niepokoi w tej sytuacji, nie narzekanie jest tu czymś najgorszym, a konsekwencje występowania takiego bólu. Mówiąc krótko i najprościej, spotykamy się obecnie z naprawdę bardzo długa listą urazów, które gdy już się pojawią, w sposób bardzo mocny będą ograniczały nam codzienne czynności.

„Dobrze zrobiłby mi masaż” – często zdarza się nam słyszeć takie zdanie od ludzi, w różnych przedziałach wiekowych. No dobrze, faktycznie tak jest – masaż bywa czasami pomocny. Jednak pod pewnymi określonymi warunkami. Co najistotniejsze – trzeba Będzinie precyzyjnie dobrać rodzaj masażu. A po drugie, dowiedzieć się – czy podjęcie czynności tego typu będzie w ogóle pomocne. Powiedzmy sobie szczerze, jeśli w plecy „wejdzie” jakaś poważna dolegliwość, jest duże prawdopodobieństwo, że masaż będzie przysparzać więcej szkód aniżeli pożytku.

Trzeba udać się do fachowca – fizjoterapeuty. Dzięki temu, bazując na wiedzy i doświadczeniu, będzie on w stanie postawić diagnozę i dobrać konkretne rozwiązanie. Na przykład – w jednym wypadku idealnym rozwiązaniem będzie masaż leczniczy. Taki, który pozwoli na podniesienie sprawności, niweluje przykre dolegliwości.
W przypadku osób aktywnych fizycznie, zaawansowanych amatorów oraz wyczynowców, przy urazach ruchem wręcz idealnym będzie przeprowadzony profesjonalnie masaż sportowy. Taki masaż zapewnia mięśniom regenerację i łagodzi skutki przetrenowania czy urazów o innym podłożu. To jeden z kluczowych aspektów w szybkim dążeniu do sprawności po urazach. Trzeba jeszcze wspomnieć inny typ masażu.

Pozornie najprostszy. Tylko pozornie. Bo tak naprawdę masaż pleców spotykamy nie tylko w gabinetach profesjonalnej fizjoterapii. Taki masaż robią często osoby, które mają zerowy poziom pojęcia o całej rzeczy. I problem leży w tym, że często taki źle zrobiony masaż pleców będzie potem etapem początkowym bardzo poważnych konsekwencji. Postawmy jasno całą sprawę, jeśli już ma nam pomagać masaż – nie unikniemy wizyty u specjalisty. Nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości. Warto dobrze zorientować się w temacie, nim przypadkowo udamy się do kogoś, kogo kompetencje pozostawiają wiele do życzenia. Uwaga – nawet chwilowa poprawa po masażu wykonanym przez osobę, która się nie zna – może później zwiastować przykre i jeszcze poważniejsze konsekwencje.

Więcej o metodach stosowanych w fizjoterapii na stronie http://www.motus-fizjoterapia.pl/.